0

نحوه نصب سیستم عامل Windows Server 2012

آموزش نصب سیستم عامل Windows Server 2012

 

Windows Server 2012

پیش نیاز:

لایسنس ویندوز سرور 2012 برای فعالسازی قانونی ( خرید لایسنس اورجینال ویندوز سرور 2012 کلیک کنید )
اتصال اینترنت پرسرعت و مناسب

سیستم مورد نیاز برای نصب Windows Server 2012:

حافظه (RAM) : حداقل 512 مگابایت
پردازنده (CPU) : حداقل 1.4 گیگاهرتزی 64 bit
فضای هارد (HDD) : حداقل 32 گیگابایت
گرافیک (VGA) : حداقل DirectX9.0

قبل از شروع نصب سیستم عامل ویندوز سرور ۲۰۱۲:

دستگاه های UPS را از سیستم قطع کنید .
دستگاه های متصل به پورت سریال را از سیستم جدا کنید . برنامه نصب در زمان نصب تلاش بر شناسایی دستگاه های متصل به پورت سریال را خواهد داشت که ممکن است در این خصوص مشکلاتی ایجاد شود .
از کلیه داده ها و پیکربندی های سیستم خود پشتیبان تهیه نمایید .

 

برای نصب ویندوز سرور با استفاده از DVD یا USB ویندوز می بایست ابتدا سیستم یا سرور را در حالت Boot مورد نظر قرار دهیم كه این ویژگی در تنظیمات بایوس سیستم قرار گرفته است. برای ورود به بخش تنظیمات بایوس بایستی هنگامی که کامپیوتر را روشن می کنیم، دکمه های Delete و یا در بعضی سیستم ها Ctl+F1 و یا F12 را بزنیم. بستگی به نوع مادربورد دارد.

پس از قرار دادن DVD یا USB سیستم عامل Windows Server 2012 و روشن نمودن سرور صفحه ای مبنی بر Load شدن فایل های لازم جهت نصب سیستم عامل نمایش داده می شود.

روی گزینه "Install Now" کلیک نمائید.

Windows Server 2012 1

 

پس از آن در صورت مشاهده در خواست لایسنس، آن را وارد کنید (بستگی به فایل نصب دارد)
در مرحله بعدی گزینه "I accept the license terms" را انتخاب نموده و روی گزینه "Next" کلیک نمائید.

Windows Server 2012 2

 

در مرحله بعدی تعیین نوع نصب است که می تواند به یکی از روش های نسخه دستوری Server core (پیشفرض) و سرور تحت desktop ( نسخه گرافیکی) صورت پذیرد

و در مرحله بعد گزینه "Custom" را انتخاب نمائید.

در مرحله بعدی امکان تقسیم هارد دیسك به پارتیشن های مختلفی وجود دارد. پس از ایجاد یك پارتیشن را جهت نصب ویندوز سرور انتخاب کنید، و روی گزینه "Next" کلیک نمائید.

Windows Server 2012 3

 

ویندوز سرور در حین نصب روی هارد دیسک‌، به طور اتوماتیک پارتیشنی با عنوان "System Reserved Partition" به معنای "پارتیشن محافظت شده‌ی سیستمی" می‌سازند و برای این پارتیشن هیچ حرف الفبایی را به عنوان نماد در نظر نمی‌گیرد، در نتیجه شما تنها زمانی این پارتیشن را مشاهده می‌کنید که ابزارهایی همچون قابلیت Disk Management سیستم خود را اجرا کنید. به طور کلی پارتیشن "System Reserved" از زمان رونمایی ویندوز 7 ارائه شد و در ویندوز سرور 2008 R2 و همچنین نسخه‌های جدیدتر ویندوز سرور هم به طور اتوماتیک ساخته می‌شود.

Windows Server 2012 4

 

پس از نصب نیاز است، کلمه عبور کاربر Administrator برای ویندوز تعریف گردد. پس از وارد نمودن کلمه عبور و تکرار کلمه عبور در فیلد های مربوطه روی گزینه "Finish" کلیک نمائید.

Windows Server 2012 5