0

ساخت ویرچوال ماشین با استفاده از Hyper-V در ویندوز10

مایکروسافت Hyper-V ابزار مخصوص ویندوز برای ساخت ویرچوال ماشین در ویندوز10 پرو، Enterprise و Education در نسخه‎های 64 بیتی است.

 لایسنس اورجینال ویندوز

Hyper-V

هر ویرچوال ماشین را در یک محیط ایزوله اجرا می‎کند. شما می‎توانید به صورت همزمان بیش از یک ویرچوال ماشین Hyper-V را تا جایی که سیستم شما اجازه دهد اجرا کنید. برای این کار بهتر است پیش از شروع مشخصات سیستم خود را چک کنید. پردازنده‎ی شما باید Intel VT-x یا AMD-V باشد.

شما برای این کار به حداقل 2 گیگابایت رم نیاز دارید. پردازنده‎ی شما باید ویرچوالیزیشن را پشتیبانی کند. اگر نمی‎دانید اینطور هست یا خیر از این روش استفاده کنید: روی نوار ابزار کلیک راست کرده و Task Manager را انتخاب کنید. تب Performance را باز کنید. زیر گراف وضعیت ویرچوالیزیشن را چک کنید: 

• اگر در حالت Enabled است به این معنی است که ویرچوالیزیشن در بایوس شما فعال است. 

• اگر غیرفعال باشد باید به بایوس رفته و آن را فعال کنید. 

Hyper-V  ویندوز10 اصلی

اما اگر این گزینه موجود نبود به این معنی است که پردازنده‎ی شما ویرچوالیزیشن را پشتیبانی نمی‎کند. 

 لایسنس اورجینال ویندوز

نصب Hyper-V

ساده‎ترین راه برای نصب صحیح Hyper-V استفاده از PowerShell است. یک روش دیگر برای نصب Hyper-V استفاده از Windows Features است اما این روش همیشه به درستی کار نمی‎کند. powershell را در نوار جست‎وجو منو استارت تایپ کنید، سپس بهترین گزینه را انتخاب کرده و Run as Administrator را انتخاب کنید. حال فرمان زیر را وارد کنید: 

DISM /Online /Enable-Feature /All /FeatureName:Microsoft-Hyper-V

وقتی که فرمان اجرا شد هر برنامه‎ای که باز است را ذخیره کرده و سیستم خود را ریستارت کنید. وقتی که سیستم شما ریبوت شد می‏توانید Hyper-V را در منو شروع ببینید. 

 

ساخت یک ویرچوال ماشین با استفاده از  Hyper-V روی ویندوز 10 اورجینال

hyper v را در نوار جست‎وجوی منو استارت تایپ کرده و Hyper-V Manager را انتخاب کنید. زیر لیست، Actions، New > Virtual Machine > Next را انتخاب کنید. برای ویرچوال ماشین خود یک اسم انتخاب کنید و Next را فشار دهید. 

حال شما باید Hyper-V Generation را برای ویرچوال ماشین خود انتخاب کنید. Generation 1 سیستم عامل‎های مهمان 32 و 64 بیتی و سخت‎افزار ویرچوال سازگار با نسخه‎های قدیمی Hyper-V را پشتیبانی می‎کند. Generation 2 تنها سیستم عامل مهمان 64 بیتی را پشتیبانی می‎کند، سفت‎افزار مبتنی بر UEFI و دیگر قابلیت‎های جدیدتر ویرچوالیزیشن نیز دارد. 

اگر سیستم عامل شما 32 بیت است  Generation 1 را انتخاب کنید. به طور مشابه اگر قصد دارید ویرچوال ماشین را به یک ماشین میزبان دیگر منتصل کنید از Generation 1 استفاده کنید. درغیر این صورت  Generation 2 را انتخاب کنید. ویرچوال ماشین Generation 2 زودتر بوت می‎شود، از بیشترین میزان رم و هسته‎های پردازنده مجازی استفاده می‎کند و غیره. وقتی که ویرچوال ماشین خود را ساختید دیگر نخواهید توانستgeneration  Hyper-V را تغییر دهید. 

میزان حافظه‎ای که قصد دارید به ویرچوال ماشین خود اختصاص دهید را مشخص کنید. حافظه بیشتر سرعت ویرچوال ماشین شما را بالاتر میبرد. البته به سیستم عامل مهمان شما و همچنین سخت‎افزار دستگاه میزبان نیز بستگی دارد. اگر نمی‎دانید چقدر رم را باید اختصاص دهید به حداقل میزان ممکن برای سیستم عامل مهمان دقت کنید، سپس درصورت امکان کمی به حافظه اضافه کنید. 

برای نصب ، Install an operating system from a bootable CD/DVD-ROM را انتخاب کنید. سپس به فایل ایمیج سیستم عاملی که قصد نصب آن را دارید بروید. Summary را تیک دار کرده و Finish را انتخاب کنید. 

وقتی که Finish را زدید به Hyper-V Manager بازگردانده می‎شوید. روی نام ویرچوال ماشین کلیک راست کرده و Settings را انتخاب کنید. منو تنظیمات امکان کنترل ویرچوال ماشین را فراهم می‎کند. برای مثال شما می‎توانید با استفاده از تب Processor هسته‎های پردازش بیشتری را برای ویرچوال ماشین تنظیم کرده و یا تنظیمات Network Adapter را برای تغییر سوئیچ ویرچوال ماشین تغییر دهید، سپس ویرچوال ماشین  Hyper-V خود را بوت کنید. 

برخی از مشتریان فروشگاه تک رایان :

برخی از مشتریان فروشگاه انلاین تک رایان
Kaspersky Premium قیمت : 4,180,000 تومان
Bitdefender Small Office Security قیمت : 4,950,000 تومان
Kaspersky Plus قیمت : 2,585,000 تومان
Kaspersky Standard قیمت : 2,530,000 تومان