0

افزایش سرعت ویندوز تا ۵ برابر با ۵ ترفند ساده

تنها در عرض پنج دقیقه سرعت ویندوز را افزایش داده و عملکرد کامپیوتر را بهینه‌ ‌کنید.
با بررسی که تیم تک رایان همکار تجاری ماکروسافت انجام داده،

بسیاری از راه‌حل‌های سریع بهینه‌سازی ویندوز به‌راحتی در دسترس بوده و با سریعا قابل اجرا هستند. بنابراین اگر با یک رایانه یا لپ‌تاپ ویندوزی سر و کار دارید، توصیه می‌شود این ترفندها را امتحان کنید.

 

۱. بررسی برنامه‌های فعال در استارتاپ

tunpu1

 

همان‌طور که استفاده از مرورگر وب که انبوهی از برنامه‌های افزودنی بر روی آن نصب شده، می‌تواند تجربه وب‌گردی را با کندی و تاخیر روبرو کند؛ ویندوز نیز از این قاعده مستثنی نیست و وزن ناشی از بارگیری برنامه‌های اضافی باعث اختلال در عملکرد این سیستم‌عامل می‌شوند. برای رفع این مشکل، با بررسی برنامه‌های موجود در استارتاپ و غیرفعال کردن موارد غیرضروری فورا به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

 

۲. غیرفعال کردن انیمیشن‌های ویندوز

این ترفند، بیش از آنکه جنبه عملکردی داشته باشد، یک راهکار روانی است. ویندوز با انبوهی از انیمیشن‌های کوچک اجرا می‌شود که شاید هرگز به آنها توجه نکرده باشید، از جمله آنها می‌توان به انیمیشن کوچک‌سازی (مینیمایز) و حداکثرسازی (ماکسیمایز) اشاره کرد.

در هنگام مشاهده انیمیشن، این احساس به‌شما القا می‌شود که فعالیتی مازاد و زمان‌بر در حال رخ دادن است. بنابراین با غیرفعال کردن انیمیشن‌ها، وظایف مختلف به‌طور آنی و با سرعت بیش‌تری انجام می‌شوند. اگرچه تغییری در عملکرد فنی کامپیوتر اتفاق نمی‌افتد، اما بدون شک سرعت بیش‌تری احساس خواهد شد.

 

۳. استفاده از ابزارهای مدیریت حافظه – ترفندی مفید برای افزایش سرعت ویندوز

دقیقا مانند زمانی‌که عملکرد گوشی شما پس از ذخیره انبوهی از عکس‌ها و فیلم‌ها کند می‌شود، کامپیوتر ویندوزی نیز چنین مشکلی را تجربه خواهد کرد. ویندوز همواره به‌مقدار مشخصی فضای خالی برای عملیات روزانه، ذخیره فایل‌ها و سایر وظایف نیاز دارد.

نرم افزاری قدرتمند در زمینه بهینه سازی وضعیت ویندوز و افزایش کارایی سیستم محصول شرکت AVG

 

۴. حذف برنامه‌های بلااستفاده

اگر حافظه شما فضای خالی دارد و نیازی به لود برنامه در هنگام راه‌اندازی ویندوز وجود ندارد، باقی گذاشتن چنین برنامه‌ای در حالت بلااستفاده بی‌ضرر به‌نظر می‌رسد. بااین‌حال، در صورتی‌که با انبوهی از این برنامه‌های بی‌استفاده مواجه هستید که بخش بزرگی از حافظه و استارتاپ را به‌ اشغال خود در آورده‌اند، حذف آنها راه‌حلی عالی برای بهینه‌سازی عملکرد ویندوز و بارگذاری سریع‌تر برنامه‌های موثر است.

 

۵. اسکن بدافزارها

ویروس‌ها و بدافزارهای قدیمی به‌دلیل حذف فایل‌های ضروری، معمولا تاثیر چشم‌گیری در اختلال و خرابی رایانه دارند. وجه تمایز این نوع ویروس‌ها در مقایسه با نمونه‌ها جدید که عمدتا برای دسترسی به منابع ساخته می‌شوند، خرابکاری مستقیم در عملکرد سیستم است.

از آنجاکه عملکرد اصلی رایانه بر مبنای قدرت محاسباتی و اتصال به اینترنت است، اغلب اوقات نفوذ یه بدافزار می‌تواند عملکرد کامپیوتر را با تاخیر مواجه کند؛ زیرا حتی در صورت استفاده از منابع سیستم نیز شخص دیگری در حال استفاده از آن است.

نابراین توصیه می‌شود همواره از به‌روزرسانی Windows Defender اطمینان حاصل کنید. هم‌چنین استفاده از ابزارهای اضافی نظیر Malwarebytes نیز برای مهار و شناسایی ویروس‌ها موثر هستند. این نرم‌افزار نه‌تنها در تشخیص نرم‌افزارهای مخرب عملکرد مناسبی دارد، بلکه آن‌دسته از برنامه‌های معیوب که لزوما ویروسی نبوده اما باعث اختلال در عملکرد می‌شوند را نیز شناسایی خواهد کرد.

 

برخی از مشتریان فروشگاه تک رایان :

برخی از مشتریان فروشگاه انلاین تک رایان
Kaspersky Premium قیمت : 4,180,000 تومان
Bitdefender Small Office Security قیمت : 4,950,000 تومان
Kaspersky Plus قیمت : 2,585,000 تومان
Kaspersky Standard قیمت : 2,530,000 تومان