0

آموزش نصب افزونه در Notepad++ در ویندوز 10

ویژگی که Notepad++ را منحصر به فرد می‌کند پشتیبانی این برنامه از plugin است. اگر تا به حال از افزونه‌ها در این برنامه استفاده نکرده‌اید، شاید با نصب آن‌ها نیز آشنایی نداشته باشید.

Notepad++ یک بخش plugin manager دارد که در نسخه جدید این برنامه Plugins Admin نامیده شده است. این دو بخش کاملا یکسان فقط با نام‌های متفاوت هستند. شما می‌توانید افزونه‌ها را از این بخش نصب کنید اما تعداد آن‌ها محدود است. شما می‌توانید افزونه‌های متعددی را که در این بخش وجود ندارند بیابید.

نصب با استفاده از Plugins Admin

Notepad++ را باز کرده و به بخش Plugins>Plugins Admin بروید. به بخش available plugins بروید. روی گزینه مورد نظر خود کلیک کرده و گزینه نصب را که در گوشه سمت راست قرار دارد، انتخاب کنید تا افزونه مورد نظر نصب شود.

plugins admin 1000x500

 

نصب بدون استفاده از Plugins Admin

نصب افزونه‌ها بدون استفاده از Plugins Admin بسیار ساده است. اولین کار دانلود افزونه مورد نظر است. به طور معمول در فایل فشرده دانلود می‌شود که باید آن را از این حالت خارج کنید.

افزونه‌ها دارای هر دو نسخه ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی هستند. مطمئن شوید که افزونه‌ای را که با ویندوز و سیستم شما تطابق دارد، دانلود می‌کنید. پس از دانلود و خارج کردن فایل از حالت فشرده، نیاز دارید این فایل‌ها را به آدرس زیر انتقال دهید.

%LOCALAPPDATA%\Notepad++\plugins

اگر آدرس بالا در سیستم شما وجود نداشت، شما باید افزونه‌ها را به آدرس زیر منتقل کنید.

C:\Program Files\Notepad++\plugins

یا اگر سیستم شما ۳۲ بیتی بود از آدرس زیر استفاده کرده و فایل‌ها را به این آدرس منتقل کنید.

C:\Program Files (x86)\Notepad++\plugins

از Notepad++ خارج شده و دوباره برنامه را اجرا کنید. افزونه‌های نصب شده باید در بخش Plugins menu درون برنامه ظاهر شوند.

plugins notepad 1000x500

معنی اصلی این مسئله عدم وجود محدودیت در نصب افزونه‌ها در Notepad++ است. یعنی این برنامه محدودیتی برای استفاده از افزونه‌ها ندارد و می‌توانید از همه افزونه‌ها چه افزونه‌های موجود در Plugins Admin و دیگر افزونه‌ها استفاده کنید. این انعطاف‌پذیری برنامه عالی است. اما اگر افزونه‌هایی از خارج محیط برنامه نصب می‌کنید، از امن بودن آن اطمینان حاصل کنید. بهتر است از افزونه‌های متن‌باز یا افزونه‌هایی که مورد اطمینان جامعه هستند، استفاده کنید

برخی از مشتریان فروشگاه تک رایان :

برخی از مشتریان فروشگاه انلاین تک رایان
Kaspersky Premium قیمت : 4,180,000 تومان
Bitdefender Small Office Security قیمت : 4,950,000 تومان
Kaspersky Plus قیمت : 2,585,000 تومان
Kaspersky Standard قیمت : 2,530,000 تومان