0

دلایل قیمت ارزان یا گران بودن آنتی ویروس ها

سوالی که بسیاری از کاربران از خود می پرسند این است که چرا آنتی ویروس ها با قیمت های مختلف و گاهی بسیار ارزان و گاهی بسیار گران در وب سایت ها و فروشگاه های فیزیکی ارائه می گردد؟

قصد داریم در این مقاله از زوایای مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

۱-قیمت آنتی ویروس ها در هر منطقه متفاوت می باشد:

بسیاری از محصولاتی که در ایران به فروش می روند و اجازه فروش در ایران دارند، قیمت پایین تری نسبت به قیمت جهانی آن محصول دارند.یعنی شرکت های آنتی ویروس قیمت آنتی ویروس در منطقه خاورمیانه را پایین تر از قیمت جهانی عرضه می کنند.زیرا در طول زمان و با بررسی کشش بازار متوجه شده اند که درآمد مردم در این مناطق پایین تر از درآمد جهانی می باشد و نمی توان با قیمت جهانی آن را عرضه کرد.به عنوان مثال وقتی شما Kaspersky Internet Security  را در سایت اصلی مشاهده می کنید، قیمتی ۶۰ دلاری دارد که اگر آن را به تومان برگردانیم، قیمتی در حدود ۲۵۰ هزار تومان خواهد داشت.ولی شما هیچ فروشگاهی را نمی بینید که با این قیمت محصول را عرضه کند.بلکه قیمتی بین ۹۰ تا ۱۲۰ تومان دارد.پس مبنای قیمت گذاری برای هر منطقه متفاوت می باشد.

۲-به اشتراک گذاری لایسنس آنتی ویروس:

بعضی از آنتی ویروس ها مانند ایست قابلیت به اشتراک گذاری لایسنس را دارند! یعنی یک لایسنس یک کاربر شاید بتواند تا ۵۰ آنتی ویروس ایست را فعال نماید!! به همین دلیل شما در بسیاری از وب سایت ها قیمت این آنتی ویروس را درحدود ۵۰۰۰ هزار تومان می بینید و همیشه برای شما سوال بوده است که چطور به این قیمت عرضه می شود؟ جواب شما در همین نکته می باشد یعنی بسیاری از افراد سود جو یک لایسنس را به ۵۰ نفر می فروشند و با یک حساب و کتاب ساده متوجه خواهید شد که با یک لایسنس چه سودی را به جیب می زنند و متاسفانه به دلیل اشتراکی بودن لایسنس هیچ پاسخگویی به خریدار ندارند.هیچ وقت گول قیمت پایین یک آنتی ویروس را نخورید.همچنین هیچ وقت آنتی ویروس هایی که با عنوان سرور آپدیت داخلی به فروش می رسند را خریداری نکنید زیرا دقیقا همین ماهیت را دارند و از لایسنس های جعلی با سرور جعلی و وب سایت جعلی اقدام به آپدیت انتی ویروس می کنند.هدف از خرید آنتی ویروس بالا بردن امنیت می باشد نه اینکه با قیمت پایین خودمان را گول بزنیم که آنتی ویروس اصلی را خریداری کرده ایم.

۳-تعداد خرید آنتی ویروس:

بسیاری از فروشگاه ها و شرکت ها اقدام به خرید تعداد بالای آنتی ویروس از نمایندگی ها می کنند و این باعث می شود که قیمت تمام شده آنتی ویروس اورجینال کاهش یابد.

۴-رقابت در فروش:

گاهی اوقات رقابت در فروش و قیمت گذاری باعث می شود فروشگاه ها و وب سایت ها قیمت عرضه محصول خود را در بازه زمانی خاصی کاهش دهند.این کار باعث فروش بیشتر می شود و مصرف کننده استفاده بهتری خواهد داشت.

۶-نمایندگی آنلاین آنتی ویروس:

نمایندگی های آنلاین آنتی ویروس به دلیل انلاین تحویل دادن آنتی ویروس معمولا دارای قیمت بالاتری هستند ولی ویژگی خرید از این نمایندگی ها این می باشد که برای سال بعد می توانید همان لایسنس قبلی خود را تمدید کنید.

۷-اعتبار،قدرت و برند آنتی ویروس:

آنتی ویروس هایی که دارای اعتبار و برند جهانی هستند دارای قیمت بالاتری هستند.به عنوان مثال محصولاتی مثل بیت دیفندر و کسپرسکی دارای قیمت بالاتری نسبت به رقبای خود هستند.این قیمت را عواملی چون سرعت، امکانات و قدرت شناسایی و تعداد کاربر آن ها در دنیا تعیین میکند.آنتی ویروس هایی مانند ایست که در لیست ۱۰ آنتی ویروس برتر دنیا نیست از قیمت پایین تری برخوردار هستند.

۸-سیاست های شرکت آنتی ویروس:

شرکت های آنتی ویروس در هر سال و هر دوره ای سیاست های مختلفی را در پیش می گیرند تا فروش بیشتری داشته باشند.به عنوان مثال در زمان نگارش این مقاله، جنگ بین شرکت های آنتی ویروس بر روی آنتی ویروس های چند کاربر می باشد.

به عنوان مثال قیمت محصول بیت دیفندر تک کاربر اینترنت سکیورتی  ۲۰۱۸ قیمتی در حدود ۸۵ هزارتومان دارد ولی شما با پرداخت ۱۷۷ هزارتومان می توانید بیت دیفندر ۵ کاربر توتال سکیوریتی را دریافت کنید!بله. واقعا قیمت ها به طور چشمگیری کاهش پیدا می کنند و کاربر را ترغیب می کنند تا محصول ۵ کاربر را خریداری کنند.

یا محصول کسپرسکی توتال سکیوریتی تک کاربر با قیمتی در حدود ۱۲۵ تومان عرضه می گردد ولی شما با پرداخت ۲۷۰ تومان می توانید محصول کسپرسکی توتال سکیورتی ۵ کاربر را دریافت کنید.

۹-تخفیف های ویژه شرکت ها به نمایندگان خود:

گاهی اوقات در طول سال به مناسبت های مختلف،شرکت اصلی تولید کننده آنتی ویروس اقدام به حراج محصولات خود برای نماینده ها حود می کنند.در این زمان شرکت ها و فروشگاه ها اقدام به خرید کلی می کنند تا قیمت پایین تری محصول را خریداری نمایند تا بتوانند با قیمت پایین تری محصول خود را به فروش برسانند.

 

 

برخی از مشتریان فروشگاه تک رایان :

برخی از مشتریان فروشگاه انلاین تک رایان
Kaspersky Premium قیمت : 4,180,000 تومان
Bitdefender Small Office Security قیمت : 4,950,000 تومان
Kaspersky Plus قیمت : 2,585,000 تومان
Kaspersky Standard قیمت : 2,530,000 تومان